Zajmujemy drugie miejsce w Ogólnopolskim Turniej Robotów

Koło "Młodych odkrywców robotyki" z naszej szkoły zajmuje drugie miejsce w Ogólnopolskim Turniej Robotów "Rumble Robots" w swojej koronnej konkurencji Bear Rescue. W stawce aż 27 zespołów walka była bardzo zacięta i niezwykle wyrównana, a o ostatecznym wyniku zadecydowało 0,7 sekundy.

To nie koniec dobrych wiadomości. Wszystkie nasze zespoły zameldowały się na czołowych miejscach: Adam Kowalski, Jakub Przepióra (miejsce 2), Borys Kurek (miejsce 4), Bartosz Witkowski, Mateusz Mroczkowski (miejsce 5), Helena Śliwińska, Adam Janicki (miejsce 8 ), Jan Sobczak, Maciej Skruch (miejsce 9), Gabriel Andrzejczak, Szymon Kulesza (miejsce).

Opiekunem "Młodych odkrywców robotyki" jest pan Łukasz Cybulski.

Start uczniów w zawodach nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów, firm: Kampann Polska Sp. z o. o. – lidera na rynku systemów grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych, Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, Polskiej Wody – producenta wody źródlanej Primavera, De Heus - międzynarodowego producenta pełnej gamy mieszanek paszowych, IMP Comfort – lidera w branży włókienniczej.