Jasełka Bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

W piątek 22 grudnia w klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziły społeczność naszej szkoły Jasełka Bożonarodzeniowe. Do Jedynki zawitali bajkowi bohaterowie, przynosząc dobrą nowinę. Byliśmy świadkami wspaniałego, wzruszającego występu okraszonego doskonałym śpiewem i muzyką. Słowo Boże odczytane przez księdza Pawła Pietrzaka wprowadziło radosny, świąteczny nastrój. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na te święta. Widowisko bardzo się podobało i wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowali uczniowie klas IVa, Va, Va, IIIa i III b pod kierunkiem nauczycieli: Justyny Domańskiej, Beaty Kordysiewicz, księdza Pawła Pietrzaka i Roberta Kubiaka.

Po części artystycznej, dyrektor Wanda Lepczak podziękowała artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji i wraz z panią burmistrz Moniką Kilar-Błaszczyk złożyła zaproszonym gościom, uczniom i pracownikom szkoły życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.