Się działo!

Nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła się do 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W hali sportowej naszej szkoły rozegraliśmy turnieje piłki nożnej dziewcząt chłopców. W szranki stanęło aż 16 drużyn. Nie zabrakło również reprezentantów naszej szkoły. Nasi chłopcy w składzie: W. Lewandowski, M. Kaźmierczak, D. Jarczyński, K. Jakubowski, A. Jucha, A. Graczyk, J. Kołodziejczak, J. Cichocki, B. Jakubowski, M. Wenerski  zagrali w trzeciej grupie z drużynami o osobliwych nazwach: Huragan Katrina, Chudziki, Widzewska Łęczyca. Biorąc pod uwagę iż w tych drużynach występowali zawodnicy o kilka lat starsi, nasi reprezentanci spisali się dobrze eliminując po kolei Huragan Katrina 2 : 0, Chudziki 3 : 1. Dopiero w spotkaniu z Widzewską Łęczycą poznali gorycz porażki 0 : 1. Awansując z drugiego miejsca dotarli do ćwierćfinału. O  wejście do  półfinału musieli zagrać z drużyną IV TPS. Niestety ulegli 0 : 1, po bardzo dobrej grze. W konsekwencji nasi piłkarze zajęli bardzo dobre piąte miejsce. Nasi piłkarze dostali od organizatorów prezent – niespodziankę za najmłodszą drużynę Turnieju. Gratulujemy.

Gwoli statystyki, cały Turniej wygrał zespół Huragan Wisielec, drugie miejsce zajęła IV TPS (nasi pogromcy w  ćwierćfinale), trzecie miejsce przypadło drużynie LA JAZZ, czwarte zaś Widzewskiej Łęczycy. Najlepszym bramkarzem wybrano Miłosza Dobierzewskiego, najlepszy strzelcem okazał się Krzysztof Gerlicki, natomiast najlepszym zawodnikiem okazał się Bogdan Cywiński. Turniej zorganizowali nauczyciele ZSP 1 im kard. S. Wyszyńskiego w Łęczycy przy wydatnej pomocy SP 1 w Łęczycy. Zebrano pokaźną kwotę która zasili Konto WOŚP – 1242 zł.

Natomiast w niedzielę 14 stycznia spotkały się przedstawicielki płci pięknej w meczu charytatywnym Halowej Piłki Nożnej w ramach WOŚP 2018. Dwie drużyny: Trzy Paski oraz FC Rats rozegrały mecz 2 x 15 min. Z konfrontacji, po wyrównanej grze  zwycięsko wyszły zawodniczki drużyny Trzy Paski zwyciężając 5 : 4. Najlepszą bramkarką okazała się Dominika Dobrowolska, Najlepszą zawodniczką została Natalia Łebedowska. Serdeczne podziękowania składamy trenerowi Łukaszowi Sobczakowi za przygotowanie dziewcząt do zawodów.