Jasełka Bożonarodzeniowe

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się jasełka. W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec społeczność szkolna oraz goście obejrzeli piękne przedstawienie opowiadające o cudzie narodzin Jezusa.

– Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia, przeniesiemy się już dzisiaj myślą i sercem do małego miasteczka Betlejem i radujmy się z narodzin Jezusa snując głębokie refleksje nad cudem Świętej Nocy – rozpoczęli uczniowie i zabrali widzów w podróż w czasie.

Przygotowano wspaniałe dekoracje, oprawę muzyczną i ciekawy scenariusz. Uczniowie klas czwartych oraz siódmych wcielili się w przydzielone im role i z pełnym zaangażowaniem przedstawili losy Świętej Rodziny. Zachwyt publiczności wzbudziły pięknie wykonane kolędy, bez których Boże Narodzenie obejść się nie może.

Dzięki jasełkom wszyscy mogli poczuć w pełni atmosferę zbliżających się świąt i czekających nas wspaniałych chwil z najbliższymi.

Pod okiem pań Justyny Domańskiej i Agnieszki Izydorczyk-Nowackiej o świętach opowiadali nam dziś uczniowie klasy 7b, przedstawiali uczniowie klasy 4c, zatańczyły dziewczyny z klasy 7c, a zaśpiewała Wiktoria z klasy 4a. Cudowne dekoracje przygotowali p. Krzysztof Czajkowski, p. Beata Kordysiewicz, p. Joanna Kulesza i p. Ania Stasiak. Do pomocy zaangażowali się również rodzice uczniów klasy 4c.