Egzamin na dwóch kółkach naszych czwartoklasistów

Uczniowie klasy IV po wielu miesiącach przygotowań przystąpili do swojego pierwszego egzaminu drogowego – egzaminu na kartę rowerową. Aby uzyskać dokument niezbędny do poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych, uczniowie klasy IV musieli poznać przepisy ruchu drogowego w zakresie wymaganym dla rowerzystów, znaki drogowe pionowe i poziome oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Przygotowani teoretycznie mogli przystąpić do pierwszej części egzaminu – testu sprawdzającego znajomość przepisów. Dzień później na przygotowanym torze rowerowym uczniowie przystąpili do drugiej części - egzaminu sprawdzającego umiejętność jazdy rowerem i zachowania się rowerzysty w sytuacjach drogowych. Bezbłędny przejazd po wyznaczonym torze, zgodnie z zasadami poruszania się rowerzystów po drogach i ścieżkach rowerowych, oznaczał sukces, czyli uzyskanie karty rowerowej.