Obchodziliśmy ze smakiem Europejski Dzień Języków Obcych

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym – Europejskim Dniem Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 r. z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

Podczas przerw Jedyneczki zajadają się smakołykami i wrzucają do puszki złotóweczki, wspierając tym samym Samorząd Uczniowski. Całą uroczystość przygotowały uczennice klasy VI a pod opieką nauczycielek języków obcych – Aleksandry Nowakowskiej i Agnieszki Izydorczyk-Nowackiej.