Wizyta wyjątkowych gości

Niezwykli goście odwiedzili naszą szkołę. Prosto z Chin przyleciała Pani Joya, menedżer rynku europejskiego w gigancie na rynku robotów edukacyjnych, firmie Makeblock. Była to jej pierwsza wizyta w Polsce, a nasza szkoła jedyną odwiedzaną w naszym kraju. Wraz z nią przybył Grzegorz Troszyński, którego firma jest oficjalnym dystrybutorem robotów firmy Makeblock w Polsce.

Goście wzięli udział w pokazowej lekcji robotyki, zapoznali się z organizacją zajęć, osiągnięciami szkoły na krajowej i międzynarodowej arenie, firmami, z którymi współpracuje i planami na przyszłość.

To dla nas to niezwykła nobilitacja, że to właśnie na naszą szkołę zwrócono uwagę. W tym roku mija 10 lat odkąd postawiliśmy na robotykę w oparciu o sprzęt Makeblocka. Tysiące lekcji z robotami według naszych autorskich scenariuszy, tworzenie bazy sprzętowej i lokalowej do wszechstronnego rozwoju naszych uczniów w tej dziedzinie, starty w karowych i międzynarodowych zawodach, absolwenci w najlepszych szkołach i uczelniach technicznych, a dziś ta niesamowita wizyta pointuje te wspaniałe 10 lat i daje ogromną szansę na dalszy rozwój.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyliśmy w Łęczycy. O tym, co dzieje się w Szkole Podstawowej nr 1 wiedzieliśmy już wcześniej, ale teraz mogliśmy przekonać się o tym na miejscu, porozmawiać z dyrekcją i nauczycielem prowadzącym zajęcia, obserwować pracę uczniów. Szczególną uwagę zwróciliśmy na kompleksowy plan nauczania programowania i robotyki, który obejmuje uczniów już klasy pierwszej, a na ósmej kończąc. Przyglądaliśmy się też zasadom konkurencji, w których startują uczniowie w zawodach robotycznych w Europie. Imponujące są też plany rozwoju łęczyckiej szkoły. Chcielibyśmy być ich  częścią. - powiedzieli przedstawiciele firmy Makeblock.