Wycieczka do Gdańska

W dniach 21 – 22 września 2023r. uczniowie klas: IVa, Va, Vb i Vc wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Gdańska. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego Morza Bałtyckiego, poznanie historii i zabytków Gdańska, budzenie wśród uczniów patriotyzmu i świadomości narodowej. Program obfitował w wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy historyczną wystawę multimedialną w Muzeum II Wojny Światowej, Stocznię Gdańską oraz Pomnik Stoczniowców.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Stare Miasto, gdzie podziwialiśmy: Fontannę Neptuna, Trakt Królewski, Dwór Artusa, Bazylikę Mariacką – największą średniowieczną świątynię z cegły w Europie, Wielki Młyn – Żuraw, przespacerowaliśmy się ulicą Długą i Długim Targiem oraz nabrzeżem Starej Motławy. Na koniec odwiedziliśmy  Europejskie Centrum Solidarności.

Uczniowie wraz z opiekunkami p. Malwiną Andrysiak, p.Agnieszką Izydorczyk-Nowacką, p.Karoliną Mikołajewską i p.Marzeną Chodkowską wrócili zadowoleni i w wyśmienitych humorach. Wszyscy uczestnicy ocenili wyjazd jako udany.

Pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień oczekujemy kolejnej wspólnej wycieczki.

Koszt całkowity wycieczki: 28 600,00 zł

Kwota wsparcia finansowego ze środków MEiN: 10 000,00 zł