Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to okazja, aby docenić pracę jaką wkładają w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży pracownicy szkoły. Z tej okazji uczniowie klas 2a i 5a pod kierunkiem swoich wychowawczyń Aleksandry Nowakowskiej i Marzeny Chodkowskiej przygotowali wyjątkowe przedstawienie. Młodzi aktorzy nie tylko zauważyli wszechstronność swoich nauczycieli, ale także postanowili wysłać ich na zasłużony wypoczynek… Dotrzymali słowa i wręczyli pani dyrektor bilet na… Majorkę!

Pani dyrektor Wanda Lepczak oraz burmistrz Paweł Kulesza złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły i wręczyli nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W tym roku, oprócz nagród dyrektora, pani Agnieszka Pawłowska oraz pan Robert Kubiak otrzymali nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty, a pan Łukasz Cybulski oraz panie Aleksandra Nowakowska i Anna Kastura-Zielińska nagrody Burmistrza. Gratulujemy!

Swój wyjątkowy moment mieli pierwszoklasiści, którzy uroczyście i oficjalnie dołączyli do grona uczniów naszej szkoły. W rozpoczęciu „szkolnej podróży” towarzyszyli im i wspierali ich rodzice, dziadkowie oraz bliscy. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy oraz hymn szkolny oraz dokonano aktu ślubowania. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe upominki. Wystąpili również na scenie prezentując układ taneczny. Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci wszystkich, a szczególnie najważniejszych bohaterów tego dnia, czyli uczniów klas pierwszych.