Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

10 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy uczcili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Ojczyznę. Trzecioklasiści przygotowali na tą okazję wyjątkowy montaż słowno-muzyczny.

Młodzi aktorzy przypomnieli okoliczności odzyskania niepodległości i wolności przez Polskę. 11 listopada 1918 roku , po 123 latach zaborów, Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Dzień ten stał się świętem w 1937 roku, ale na krótko. Od 1939 roku nie było oficjalnie obchodzone, aż do 1989 roku.

Patriotyczne pieśni, nostalgiczne wiersze oraz ekspresyjny taniec oddały niezwykłe i burzliwe losy naszej Ojczyzny. Widzowie z zapartym tchem oglądali i słuchali występów młodszych kolegów i koleżanek, którzy starali się przekazać swoją wdzięczność za to, że żyjemy i mieszkamy w wolnym państwie. Udowodnili, że pamięć o tych, którzy walczyli o wolność jest wciąż żywa.

To była oryginalna lekcja historii, która na długo zapadnie w pamięci uczniów, rodziców, nauczycieli oraz gości. Dzięki takim akademiom słowa Patriotyzm i Ojczyzna nabierają jeszcze większego znaczenia.

Uroczystość przygotowali trzecioklasiści wraz z wychowawcami: Agnieszką Wójcik-Rokitą i Renatą Kołodziejską.