Wygraliśmy XIII Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge

Uczniowie naszej szkoły, pasjonaci robotyki wygrali, a także zajęli całe podium w XIII Międzynarodowym Turnieju Robotów Sumo Challenge w konkurencji Bear Rescue odbywającym się w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej.

W stawce 19 zespołów nasza drużyna w składzie: Helena Śliwińska, Adam Janicki, Adam Kowalski, Borys Kurek, Jakub Przepióra pod opieką pana Łukasza Cybulskiego oprócz robotów zdalnie sterowanych zaprezentowała też zaawansowane i w pełni autonomiczne konstrukcje budząc podziw publiczności i organizatorów.

Młodzi odkrywcy robotyki po czerwcowym starcie w Międzynarodowych Zawodach Robotów Robotic Day w Pradze w konkurencji Toys Cleanup, w której byli bardzo blisko podium tym razem startowali w swoim koronnym zadaniu, czyli Bear Rescue. Od początku zawodów nasze zespoły były w czołówce klasyfikacji i utrzymały je do końca bardzo mocno naciskane przez zespoły z innych szkół i kół naukowych.

Siódmoklasiści stanowiący skład drużyny Młodych odkrywców robotyki już od pierwszej klasy biorą udział w zajęciach programowania i robotyki realizowanych w oparciu o innowacyjny program nauczania. Zdobywają wiedzę informatyczną, matematyczną, fizyczną i konstruktorską. Uczą się też strategii rozwiązywania problemów czy pracy w zespole. Są to kompetencje pozwalające nie tylko odnosić sukcesy w konkursach, ale też bardzo potrzebne w dorosłym życiu.

Sukcesy naszych uczniów nie umknęły uwadze organizatorów kolejnych zawodów robotów. Tym razem będzie to Rumble Robots Ogólnopolski Turniej Robotów, w którym nasi uczniowie wystartują na wiosnę.

Udział uczniów w zawodach nie byłby możliwy bez wsparcia sponsora. Firma Kampann Polska Sp. z o. o. od wielu lat wspiera szkołę w tym zakresie. Pozwala też na wzbogacanie bazy sprzętowej o najnowsze na rynku zestawy robotów edukacyjnych, a także rozwijanie i promowanie nauki języka niemieckiego. W stracie naszych uczniów bardzo istotną rolę odegrała również Rada rodziców, pomagając w organizacji transportu sprzętu na miejsce rozgrywki.