Szkolne Centrum Edukacji

Od 1 września 2010, przez dwa lata realizowany będzie w naszym gimnazjum system pozalekcyjnych zajęć wyrównawczych dla uczniów z problemami w nauce, dodatkowych dla uczniów chcących poszerzać swą wiedzę i rozwijać swe umiejętności, Szkolny Ośrodek Kariery dla uczniów klas trzecich stojących przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej oraz system zajęć wspomagających uczniów z dysfunkcjami społecznymi.

Wniosek o dofinansowanie projektu Szkolne Centrum Edukacji w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki złożony został przez naszą szkołę do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i został zaakceptowany do realizacji.

Zajęcia wyrównawcze prowadzone będą w zakresie takich przedmiotów, jak:

- język polski;
- język niemiecki;
- język angielski;
- matematyka;
- fizyka;
- chemia.

W ramach zajęć dodatkowych uczniowie mogą wziąć udział w zajęciach następujących kół:

- języka niemieckiego;
- języka angielskiego;
- filmowego;
- scenograficznego;
- informatycznego;
- historycznego;
- europejskiego.

Uzyskane w ramach projektu środki finansowe zostaną wykorzystane, m. in. na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych: tablic interaktywnych, komputerów i projektorów multimedialnych. Ich wykorzystanie w czasie wszystkich zajęć projektowych pozwoli na ich urozmaicenie i stworzy dobre warunki do pogłębienia wiedzy i umiejętności uczestników projektu w zakresie nowoczesnych technologii.

(aut. Mirosław Suski)