Karolina znów najlepsza!

Są w naszej szkole uczniowie o licznych zainteresowaniach i wszechstronnych uzdolnieniach. Do takich uczniów należy niewątpliwie Karolina Kołodziejska z kl. III b – dobra matematyczka, uzdolniona wiolonczelistka, wrażliwa młoda poetka.

Z ogromną radością informuję, że Karolina odniosła po raz drugi wielki sukces literacki – podobnie jak w ubiegłym roku, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Wstańcie, chodźmy…”, organizowanego przez Miejski Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim. Temat przewodni V edycji konkursu brzmiał: „Ona mi pierwsza pokazała znak krzyża…” i zapraszał do ukazania matki jako nauczycielki wiary. Karolina wygrała w kategorii poetyckiej wierszem „Lekcja religii”.

(aut. Ewa Pawałowska)

Karolina Kołodziejska

Lekcja religii

Ramieniem objęła dziecięce smutki.

Jednym spojrzeniem

Przetłumaczyła rzeczywistość

Na język smoków i księżniczek.

Milcząco przyglądała się,

Jak wznoszę ręce,

By przekonać się,

Że wcale nie potrafię latać.

Dopiero gdy chwyciłam za miecz

I przegrałam z wiatrakami,

Uklękła ostrożnie