Konferencja podsumowująca projekty ekologiczne

21.06.2010 w Łodzi uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w konferencji podsumowującej projekty ekologiczne w ramach programu realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Europejskich, Norway grants, stowarzyszenie oświatowe Edukacji.

Realizowaliśmy projekty :

1. Moda, ubrania, kosmetyki – czy wiesz co kupujesz ?
2. Chrońmy zwierzęta i ich środowisko naturalne.
3. Smacznie i zdrowo: Książka kucharska.
4. Dzień z życia reklamówki. Recykling.

Projekty 1 i 2 były realizowane przez uczniów kl. II d, I a i I c w składzie : Michał Śliwiński, Kaja Pietrzak, Ewa Wieczorkowska, Marta Zajma, Aleksandra Żachowska, Krystian Kowalski, Adrian Janiak, Jakub Szczęsny, Mikołaj Urbański i Marta Szymczak.

Pragniemy nadmienić, że projekt Moda, ubrania, kosmetyki – czy wiesz co kupujesz ? otrzymał nagrodę publiczności na sesji posterowej w Piątku 28.05.2010. Uczniowie ci realizowali projekty pod kierunkiem p. Ireny Gut – Leśkiewicz.

Projekty 3 i 4 realizowali uczniowie klas II g i III d : Zofia Andryskowska, Katarzyna Powłoka, Natalia Wasiak, Sandra Woźniak, Agata Olczak, Ela Kalaczyńska, Angelika Stolarczyk, Anna Mroziak, Ewelina Piotrowicz, Jakub Sobalski, Joanna Stępniak, Krzysztof Szymański. Uczniowie Ci pracowali pod kierunkiem p. Alicji Lisieckiej.

Prace nad realizacją projektu trwały od listopada 2009 r. a ich efektem były : prezentacje multimedialne, albumy, katalogi, książka kucharska a nawet film.

Podczas konferencji odtworzyliśmy także prezentacje multimedialną „Chrońmy zwierzęta i ich środowisko naturalne” która została uznana za najlepszą spośród prezentowanych.

(aut. M. Śliwiński, E. Wieczorkowska, A. Żachowska)