Informacje ogólne

W okresie wrzesień 2010 – marzec 2012 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy realizowany będzie kolejny projekt w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. Szkolne Centrum Edukacji. Jest on finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu utworzony zostanie w szkole system zajęć pozalekcyjnych. Zajęcia dodatkowe przeznaczone są dla uczniów wykazujących zainteresowanie w takich kierunkach, jak języki obce, historia, informatyka, czy też chcących poszerzać swą wiedzę i umiejętności w kole scenograficznym, filmowym czy europejskim.

W zajęciach wyrównawczych z języka niemieckiego, angielskiego, matematyki, fizyki, chemii i języka polskiego mogą uczestniczyć uczniowie, którzy mają kłopoty w opanowaniu bieżącego materiału z danego przedmiotu.

Dla uczniów mających różnorakie problemy, wymagających dodatkowego wsparcia pedagogicznego i takiego wsparcia chcących utworzone zostaną specjalne grupy wsparcia pod opieką pedagogów szkolnych.

Określenie swych predyspozycji zawodowych i wybór szkoły ponadgimnazjalnej to dla trzecioklasistów jeden z ważniejszych etapów w życiu. W utworzonym w ramach projektu Szkolnym Ośrodku Kariery doświadczony nauczyciel-doradca zawodowy pomoże to zrobić każdemu trzecioklasiście.

Fundusze z projektów wspieranych przez Unię Europejską umożliwiają też rozwój zaplecza technicznego szkoły. W ramach tego projektu szkoła wzbogaci się o tablice interaktywne, sprzęt komputerowy i audiowizualny. Przy jego wykorzystaniu zajęcia szkolne mogą być ciekawe a szkoła miejscem do którego chodzi się z przyjemnością.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,

współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kliknij, aby powiększyć fotkę.