Dzień Edukacji Narodowej

W czwartek 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji odbyła się w naszym gimnazjum tradycyjna uroczysta akademia. Wśród przybyłych na uroczystość gości była zastępca burmistrza – Pani Krystyna Pawlak, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu – Pani Teresa Kawczyńska, a także emerytowani pracownicy naszej szkoły. Na początku akademii życzenia dla nauczycieli skierowała Pani Krystyna Pawlak, a następnie głos zabrała Pani Dyrektor – Wanda Lepczak, która oprócz życzeń dla wszystkich pracowników gimnazjum wręczyła nagrody dyrektora dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Po wręczeniu nagród nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Następnym punktem akademii były życzenia i kwiaty złożone na ręce pracowników szkoły i przybyłych gości przez przedstawicieli społeczności uczniowskiej. Organizatorami czwartkowej akademii byli: Anna Nowakowska, Jerzy Pawłowski, Agnieszka Izydorczyk, a także Samorząd Uczniowski i klasa II c.

(aut. Łukasz Cybulski, fot. Katarzyna Powłoka - klasa III g)