Wycieczka do Elektrociepłowni EC-4 w Łodzi

W czwartek 21 października grupa uczniów naszego gimnazjum miała okazję zwiedzić Elektrociepłownię EC-4 w Łodzi. Podczas zwiedzania zakładu uczestnicy wycieczki poznali proces wytwarzania energii elektrycznej oraz ciepła dla potrzeb miejskiej sieci ciepłowniczej oraz przemysłu. Warto dodać, że Zespół Elektrociepłowni w Łodzi to druga pod względem wielkości elektrociepłownia w Polsce. Łączna moc cieplna wynosi ok. 2600 MW, a elektryczna ok. 500 MW. Wycieczka do Elektrociepłowni EC-4 zorganizowana została ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. Szkolne Centrum Edukacji i była dla jej uczestników bezpłatna. Organizatorem wycieczki był p. Paweł Kopeć – prowadzący Szkolny Ośrodek Kariery. Opiekę nad uczniami sprawowali również p. Beata Kordysiewicz, p. Anna Nowakowska, p. Łukasz Cybulski oraz koordynator projektu - p. Mirosław Suski.

(aut. Łukasz Cybulski)