Trwają zajęcia w ramach Szkolnego Centrum Edukacji

Od początku października odbywają sie w naszej szkole zajęcia Szkolnego Centrum Edukacji – projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczą w zajęciach kół zainteresowań z języków obcych, historii, informatyki, a także w kole scenograficznym, filmowym i europejskim. Młodzież mająca kłopoty w opanowaniu bieżącego materiału z danego przedmiotu może brać udział w zajęciach wyrównawczych z języka niemieckiego, angielskiego, matematyki, fizyki, chemii i języka polskiego. Z myślą o trzecioklasistach został utworzony Szkolny Ośrodek Kariery, który pomaga im określić swoje predyspozycje zawodowe i wybrać odpowiednią szkołę ponadgimnazjalną. W ramach Szkolnego Centrum Edukacji zostały także utworzone specjalne grupy wsparcia pod opieką pedagogów szkolnych skierowane dla uczniów mających różnorakie problemy, wymagających dodatkowego wsparcia pedagogicznego i takiego wsparcia chcących. Fundusze pozyskane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pozwalają naszemu gimnazjum poszerzać bazę dydaktyczną o tablice interaktywne, sprzęt komputerowy i audiowizualny, co czyni lekcje i zajęcia pozalekcyjne bardziej ciekawymi, a szkoła staje się miejscem do którego chodzi się z przyjemnością.

(aut. Mirosław Suski, Łukasz Cybulski)