Udział redaktorek GIMnews w warsztatach dziennikarskich

12 stycznia 2011 dwie reprezentantki redakcji szkolnej gazetki GIMnews, Julia Brygier i Małgorzata Jankowska (3F), wzięły udział w warsztatach pt. "Junior Media". Celem spotkania 420 młodych dziennikarzy z redakcji szkolnych gazet z terenu całego województwa łódzkiego w Hotelu Borowiecki w Łodzi było przybliżenie warsztatu pracy zawodowego dziennikarza i fotoreportera oraz zapoznanie z cyklem wydawniczym gazety codziennej. Redaktorzy Oddziału Prasa Łódzka Polskapresse, spółki wydającej "Dziennik Łódzki" i "Express Ilustrowany" zaprezentowali swoim" młodszym kolegom" najpopularniejsze gatunki dziennikarskie, a także typowe specjalizacje dziennikarskie. Miłą pamiątką z tego spotkania było specjalne wydanie tzw. jedynki, czyli pierwszej strony Dziennika Łódzkiego z gorącą jescze fotografią młodych redaktorek i redaktorów wraz z ich opiekunami.

(aut. Agnieszka Andryskowska)