Turniej Drużyn Rycerskich

Dnia 27 maja 2011r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w V Turnieju Rycerskich Drużyn Szkolnych. W turnieju wzięło udział 12 grup ze szkoły podstawowej i 7 drużyn gimnazjalnych. Uczestnicy brali udział w takich konkurencjach jak: rzut włócznią, strzelanie z łuku, narty wieloosobowe, bieg w workach, atak na saracena, dyktando ortograficzne i quiz o średniowiecznym rycerstwie oraz historii Archikolegiaty w Tumie. Trzeba było również przygotować stroje dla drużyny, herb i legendę z nim powiązaną. Naszą szkołę reprezentowała drużyna Czarnych Byków, która zdobyła maksymalną ilość punktów w quizie wiedzowym oraz w rzucie oszczepem. Jak co roku, do turnieju uczniów przygotowywała nauczycielka historii – mgr Irena Gut-Leśkiewicz. Czas spędzony podczas tego wydarzenia był niezapomniany. Byliśmy dumni z faktu, że stroje, w których występowaliśmy były naszego własnego autorstwa i ,,igły” naszej opiekunki.

Miło nam również poinformować, że z okazji 850 - lecia konsekracji kolegiaty w Tumie , Muzeum w Łęczycy zorganizowało konkurs „ Oblicza polskiej kultury . 850lat archikolegiaty w Tumie ‘’ , w którym uczennice naszego gimnazjum: Kaja Pietrzak kl. III d i Marta Szymczak kl. II c otrzymały wyróżnienia za swoje prace w kategorii: plakat oraz forma prozatorska. Prace powstały pod kierunkiem pani Ireny Gut-Leśkiewicz.

aut. Kaja Pietrzak (III d), fot. Katarzyna Powłoka (III g)