Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W środę 9 listopada obchodziliśmy w naszym gimnazjum Narodowe Święto Niepodległości. Święto to upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Obchody Narodowego Święta Niepodległości to również wyraz naszego szacunku dla tych wspaniałych, często bezimiennych bohaterów, którzy walczyli o niepodległą Polskę, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. Z tej okazji w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia. W czasie jej trwania mieliśmy okazję wysłuchać wierszy, opowieści i muzyki, które przeniosły nas choć na chwilę w klimat tamtych dni. Okolicznościowe przemówienie do społeczności szkolnej skierowała również Pani Dyrektor Wanda Lepczak. Akademię przygotowała klasa II b pod kierunkiem Pani Agnieszki Łukomskiej-Szmaji oraz Pana Jerzego Pawałowskiego. Ceremoniał pocztu sztandarowego przygotował Pan Łukasz Cybulski, a dekorację sali Pani Renata Wasiak wraz z uczniami będacymi członkami Koła Sscenograficznego.

aut. Łukasz Cybulski, fot. Martyna Adamczewska (II c)

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy