Trzecioklasiści w zakładach pracy

W poniedziałek 14 listopada grupa uczniów klas trzecich naszego gimnazjum miała okazję uczestniczyć w wycieczce do kilku zakładów pracy. Na początek trzecioklasiści zapoznali się z warunkami pracy w firmie IMP POLOWAT, która zajmuje się pozyskiwaniem poużytkowych butelek PET i poddawaniem ich procesom przetwórczym w wyniku których uzyskuje najwyższej jakości płatki poliestrowe wykorzystywane jako surowiec do produkcji wielu wyrobów. Kolejną odwiedzoną przez uczestników wycieczki firmą był Miratrans, który świadczy usługi transportowe i spedycyjne. Na koniec wycieczki nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się ze kwestiami technicznymi i warunkami pracy przy gazowym odwiercie badawczym w Gołębiewie Nowym. Szacuje się, iż w tym miejscu na głębokości około 6,5 km znajdują się bardzo duże złoża gazu ziemnego, który może być eksploatowany nawet przez 40 lat. Warto dodać, że powyższa wycieczka zorganizowana została ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. Szkolne Centrum Edukacji i była dla jej uczestników bezpłatna. Organizatorem wycieczki był p. Paweł Kopeć – prowadzący Szkolny Ośrodek Kariery. Opiekę nad uczniami sprawowali również p. Beata Kordysiewicz, p. Agnieszka Izydorczyk, p. Robert Kubiak oraz p. Łukasz Cybulski.

aut. Łukasz Cybulski

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy