Wycieczka do Elektrowni Bełchatów

Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Elektrowni Bełchatów. W tej chwili jest to największa w Polsce i Europie elektrownia opalaną węglem brunatnym, której roczna produkcja energii stanowi około 20% produkcji krajowej. Dzięki uprzejmości pracowników elektrowni gimnazjaliści zostali zapoznani z całym procesem wytwarzania energii, warunkami pracy w zakładzie oraz zwiedzili jeden z bloków energetycznych. Wycieczka zorganizowana została ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. Szkolne Centrum Edukacji i była dla jej uczestników bezpłatna. Organizatorem wycieczki był p. Paweł Kopeć – prowadzący Szkolny Ośrodek Kariery. Opiekę nad uczniami sprawowali również p. Beata Kordysiewicz, p. Zbigniew Kocoń, p. Robert Kubiak oraz p. Łukasz Cybulski.

Ze względu na zakaz fotografowania, który obowiązuje na terenie elektrociepłowni galeria zdjęć nie będzie dostępna.

aut. Łukasz Cybulski

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy