Z Comeniusem w Turcji

Przedostatnie spotkanie uczestników projektu LLP Comenius pt. „Jacy jesteśmy naprawdę – przełamujemy stereotypy” odbyło się w Stambule w Turcji. Naszą szkołę reprezentowali: uczniowie Marcelina Witkowska i Igor Pawlak oraz nauczyciele-twórcy projektu i członkowie zespołu Comeniusa: p. Dyrektor W. Lepczak, p. A. Andryskowska, p. A. Izydorczyk, p. A. Lisiecka i p. M. Suski. Na spotkanie przybyli również uczniowie i nauczyciele z naszych krajów partnerskich, czyli ze Szwecji, Portugalii i Włoch. Nasi gospodarze, Turcy, okazali się wspaniałymi, gościnnymi ludźmi a Stambuł zafascynował nas swoją orientalną atmosferą i wielkością (aglomeracja miasta to ponad 13 mln ludzi!), ale i zadziwił niesamowitymi korkami i nie do końca zrozumiałymi przepisami ruchu drogowego. Zadziwiający czasami smak tureckich potraw, liczne wieże meczetów i dominujący nad miastem śpiew muezina wzywającego do modlitwy nie dały nam zapomnieć, że tutaj geograficznie kończy się Europa.

aut. Mirosław Suski

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy