Młodzi z Ekologią na Ty

Informacje o projekcie

Gimnazjum im.Jana Pawła II w listopadzie 2009 roku przystąpiło do realizacji projektu edukacyjnego Młodzi z Ekologią na Ty. Projekt realizowany jest przy współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Europejskich. Młodzież naszej szkoły aktywnie realizowała zadania projektowe pod opieką Pani Ireny Gut-Leśkiewicz i Pani Alicji Lisieckiej.

W wyniku realizacji zadań projektowych powstały następujące produkty:

Specjalny numer gazetki szkolnej „Bądź eko!”, w którym można znaleźć najważniejsze informacje o realizacji projektu.
Projekt torby ekologicznej.
Film pt. Dzień z życia jednej foliówki.
Książka kucharska z przepisami potraw smacznych i zdrowych.

Konferencja podsumowująca projekty ekologiczne

21.06.2010 w Łodzi uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w konferencji podsumowującej projekty ekologiczne w ramach programu realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Europejskich, Norway grants, stowarzyszenie oświatowe Edukacji.

Realizowaliśmy projekty :

1. Moda, ubrania, kosmetyki – czy wiesz co kupujesz ?
2. Chrońmy zwierzęta i ich środowisko naturalne.
3. Smacznie i zdrowo: Książka kucharska.
4. Dzień z życia reklamówki. Recykling.

Projekty 1 i 2 były realizowane przez uczniów kl. II d, I a i I c w składzie : Michał Śliwiński, Kaja Pietrzak, Ewa Wieczorkowska, Marta Zajma, Aleksandra Żachowska, Krystian Kowalski, Adrian Janiak, Jakub Szczęsny, Mikołaj Urbański i Marta Szymczak.

Pragniemy nadmienić, że projekt Moda, ubrania, kosmetyki – czy wiesz co kupujesz ? otrzymał nagrodę publiczności na sesji posterowej w Piątku 28.05.2010. Uczniowie ci realizowali projekty pod kierunkiem p. Ireny Gut – Leśkiewicz.

Projekty 3 i 4 realizowali uczniowie klas II g i III d : Zofia Andryskowska, Katarzyna Powłoka, Natalia Wasiak, Sandra Woźniak, Agata Olczak, Ela Kalaczyńska, Angelika Stolarczyk, Anna Mroziak, Ewelina Piotrowicz, Jakub Sobalski, Joanna Stępniak, Krzysztof Szymański. Uczniowie Ci pracowali pod kierunkiem p. Alicji Lisieckiej.

Prace nad realizacją projektu trwały od listopada 2009 r. a ich efektem były : prezentacje multimedialne, albumy, katalogi, książka kucharska a nawet film.

Podczas konferencji odtworzyliśmy także prezentacje multimedialną „Chrońmy zwierzęta i ich środowisko naturalne” która została uznana za najlepszą spośród prezentowanych.

(aut. M. Śliwiński, E. Wieczorkowska, A. Żachowska)

Wizyta włoskich nauczycieli

W dniu 16.03.2010 gościliśmy w naszej szkole grupę włoskich nauczycieli. Przyjechali z wizytą w ramach realizacji programu „Młodzi z ekologią na Ty”. Chcieli zorientować się na jakim etapie realizacji programu jest młodzież naszego gimnazjum. Delegacji towarzyszyły koordynatorki z łódzkiego Towarzystwa Inicjatyw Europejskoch oraz władze miasta i powiatu. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, plakaty, gazetkę ekologiczną oraz wiele innych niespodzianek. Naszym gościom program niezwykle się podobał!!! Nauczyciele i uczniowie usłyszeli wiele miłych słów, które z pewnością zachęcą uczestników programu do dalszego działania.

(aut. Alicja Lisiecka, fot. Katarzyna Powłoka)