Wycieczka do Fabryki Pojazdów Szynowych – H. Cegielski Sp. z o.o. w Poznaniu

W poniedziałek 12 grudnia grupa uczniów klas trzecich naszego gimnazjum wzięła udział w wycieczce do Fabryki Pojazdów Szynowych – H. Cegielski Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Zakład ten posiada bardzo bogatą tradycję, która sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku. Wtedy zaczęto produkcję parowozów, a później kolejowych wagonów motorowych, tramwajowych i lokomotyw. Obecnie firma zajmuje się konstrukcją i produkcją nowych wagonów pasażerskich oraz naprawą i modernizacją wagonów osobowych. Wycieczka zorganizowana została ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. Szkolne Centrum Edukacji i była dla jej uczestników bezpłatna. Organizatorem wycieczki był p. Paweł Kopeć – prowadzący Szkolny Ośrodek Kariery. Opiekę nad uczniami sprawowali również p. Marzena Michalska, p. Beata Kordysiewicz, p. Mirosław Suski oraz p. Łukasz Cybulski.

aut. Łukasz Cybulski

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy