Wycieczka do Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. w Łodzi

W środę 14 grudnia uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum mieli okazję zwiedzić i zapoznać się zasadami funkcjonowania kolejnego zakładu pracy. Tym razem były to Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. w Łodzi. Firma ta posiada ponad 60-letnia historię i jest jednym z liderów wśród firm europejskich z branży lotniczej. Zajmuje się remontem, obsługą i modernizacją śmigłowców. Spółka specjalizuje się również w usługach w zakresie pokryć galwanicznych, metrologii oraz obróbki mechanicznej, a także świadczy usługi w zakresie pokryć galwanicznych, metrologii oraz obróbki mechanicznej. Wycieczka do Wojskowych Zakładów Lotniczych zorganizowana została ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. Szkolne Centrum Edukacji i była dla jej uczestników bezpłatna. Organizatorem wycieczki był p. Paweł Kopeć – prowadzący Szkolny Ośrodek Kariery. Opiekę nad uczniami sprawowali również p. Anna Nowakowska, p. Beata Kordysiewicz, p. Mirosław Suski oraz p. Łukasz Cybulski.

aut. Łukasz Cybulski

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy