Wykład na temat zgubnych skutków palenia tytoniu

Na terenie powiatu łęczyckiego od trzech lat realizowany jest program profilaktyki antytytoniowej: Znajdź Właściwe Rozwiązanie. W programie uczestniczy jedenaście szkół. Program skierowany jest do uczniów klas starszych szkół podstawowych oraz gimnazjów. Głównym celem programu jest zapobieganie palenia tytoniu wśród młodzieży. Jedną ze szkół realizujących ten program jest nasze gimnazjum. Koordynator do spraw promocji zdrowia – Pani Beata Kamińska oraz Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęczycy zorganizowali dla uczniów spotkanie z lekarzem medycyny Panem Piotrem Kozińskim. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali wykładu na temat zgubnych skutków palenia tytoniu oraz otrzymali ulotki z zakresu profilaktyki antytytoniowej.

aut. Beata Kamińska

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy