Duży sukces naszych młodych inwestorów

Miło nam poinformować, że drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Łukasz Gruszczelak, Julianna Mielczarek, Barbara Radzikowska, Krystian Kowalski pod opieką Pana Łukasza Cybulskiego zajęła pierwsze miejsce w naszym województwie w pierwszym tygodniu trwania konkursu Moje Finanse – Z klasy do kasy i otrzymała z tej okazji nagrodę pieniężną. Warto dodać, że w konkursie rywalizuje ponad 7000 drużyn z całej Polski – w tym ponad 400 z województwa łódzkiego.

Moje Finanse – Z klasy do kasy, to konkurs giełdowo-ekonomiczny o charakterze gry giełdowej, która umożliwia wirtualne inwestowanie stu tysięcy złotych w wybrane instrumenty finansowe. Organizatorami konkursu są: Gazeta Wyborcza, Narodowy Bank Polski, od roku 2003 Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz od roku 2012 portal wyborcza.biz. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych czyli gimnazjów, liceów, techników i uczniów szkół zawodowych.

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy