Finał Programu LLP Comenius

W latach 2010-2012 nasze gimnazjum było koordynatorem międzynarodowego projektu LLP Comenius pod tytułem „What Are We Really Like? - We Break Stereotypes” („Jacy jesteśmy naprawdę? – przełamujemy stereotypy”). Twórcami projektu byli nauczyciele naszej szkoły, otwarci na nowe wyzwania i możliwości, jakie polskiej szkole daje przynależność do Unii Europejskiej. Do realizacji projektu zaprosiliśmy szkoły partnerskie ze Szwecji, Turcji, Portugalii i Włoch.

W ramach projektu powstały liczne produkty takie jak: książka kucharska, zdjęcia, prezentacje multimedialne i filmy. Zrealizowane zostały ciekawe formy zadań projektowych: wycieczki krajoznawcze, projekcje filmów, praca z kamerą, aparatem fotograficznym i komputerem. Odbyły się również wizyty w krajach partnerskich, w których brali udział nauczyciele i uczniowie. Podczas licznych spotkań toczone były dyskusje między innymi na temat uatrakcyjnienia metod nauczania i uczenia się oraz podnoszenia motywacji uczniów do nauki.

We wtorek 8 maja nasz projekt miał swój uroczysty finał. Z tej okazji w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się widowisko multimedialne, które podsumowało owocną współpracę między naszymi szkołami. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli nauczycieli i uczniów ze Szwecji, Turcji, Portugalii i Włoch. Warto dodać, że nasi zagraniczni goście oprócz wizyty w naszym gimnazjum przez cały tydzień poznawali Łęczycę, Łódź i region.

aut. Łukasz Cybulski, fot. Martyna Adamczewska (II c) i Magdalena Czaplij (II e)

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy