Zielona Szkoła w Londynie

W dniach 21.05-27.06 2012 r. grupa uczniów naszego gimnazjum wyjechała na warsztaty językowe do Londynu. Uczniowie zakwaterowani byli w rodzinach angielskich co umożliwiło im bezpośredni kontakt z językiem angielskim. W trakcie zwiedzania uczniowie wypełniali zeszyty ćwiczeń utrwalające wiedzę o zabytkach i historii Londynu.

Trasę wycieczki uczestnicy rozpoczęli od najstarszego miejsca w Londynie Tower of London gdzie mogli się dokładnie przyjrzeć klejnotom koronnym oraz podziwiać najstarszy most w Londynie Tower Bridge. Kolejnym punktem dnia było przejście Millenium Bridge do Galerii sztuki nowoczesnej Tate modern. Zakończeniem dnia było zwiedzania Katedry Św. Pawła ( St Paul’s Cathedral).

Drugi dzień uczniowie rozpoczęli od spaceru po Westminster Abbey. Świątynia ta, z uwagi na swój wiek i historyczne znaczenie, jest dla Brytyjczyków tym, czym dla nas katedra na krakowskim Wawelu. Następnie zachwycali się najsłynniejszym Londyńskim zegarem Big Bennem oraz imponującym budynkiem parlamentu angielskiego. Około południa śpieszyliśmy się do Pałacu Buckingham żeby zdążyć na zmianę warty. Po odpoczynku w St. James Park uczniowie zwiedzili słynne muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki oraz Muzeum Viktorii i Alberta. Uczestnicy zakończyli dzień robiąc zakupy na Oxford street.

Trzeciego Dnia grupa pojechała do Windsoru obejrzeć wspaniały zamek, który jest oficjalną rezydencją królowej Elżbiety II oraz przejechać się dwupokładowym autobusem. Po południu zwiedzili Hampton Court - dawną siedzibę rodziny królewskiej z imponującymi ogrodami.

Czwarty dzień uczniowie rozpoczęli od Madame Tussaud’s- galerii figur woskowych, gdzie mogli „spotkać „ największe gwiazdy kina i TV. Następnie zwiedzili British Museum, Regent Street, słynny plan zakochanych -Piccadilly Circus, chińską dzielnicą Soho, a dzień zakończyli na Placu Trafalgar Square.

Ostatni dzień rozpoczęli od London Eye (Oko Londynu) – Jest to gigantyczny diabelski młyn, ustawiony dla upamiętnienia nowego milenium, który stał się najpopularniejszym punktem widokowym i wizytówką miasta. Widok z góry był niesamowity. Następnie płynęli statkiem po Tamizie do Greenwich w którym znajduję się królewskie obserwatorium astronomiczne z południkiem 0.

Opiekę nad uczniami sprawowali p. Beata Topińska, p. Anna Nowakowska oraz p. Katarzyna Zaleska.

aut. Beata Topińska

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy