Dzień Edukacji Narodowej

W sobotę 13 października obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. W pierwszej części uroczystości życzenia dla nauczycieli i pracowników gimnazjum skierowała Pani Dyrektor Wanda Lepczak. Następnie zostały wręczone nagrody dyrektora dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Po wręczeniu nagród nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Kolejnym punktem akademii była część artystyczna, podczas której przyznane zostały nauczycielskie oskary w kilku kategoriach. Po tej części uroczystości wszyscy nauczyciele oraz pracownicy szkoły otrzymali pyszne herbatki z rąk przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Organizatorami czwartkowej akademii byli nauczyciele naszej szkoły: Aleksandra Nowakowska, Marzena Chodkowska, Renata Wasiak, Łukasz Cybulski, Robert Kubiak.

aut. Łukasz Cybulski, fot. Magdalena Czaplij (III e)

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy