Uroczystość wręczenia AKCESU do ŁÓDZKIEJ REGIONALNEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

W dniu 31 stycznia 2013 roku Gimnazjum im. Jana Pawła II przystąpiło do Łódzkiej Regionalnej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Akces przynależności do Sieci Szkół Promujących Zdrowie na ręce pani Dyrektor – Wandy Lepczak przekazała pani Koordynator Łódzkiej Regionalnej Sieci Szkół Promujących Zdrowie – Joanna Grzesiak.

Uroczystość wręczenia akcesu, która stanowiła podsumowanie pomyślnie zakończonej realizacji Planu Szkoły Promującej Zdrowie; Priorytet: Walka z nałogami – nikotynizm obejmowała:

Międzyklasowy szkolny turniejem piłki koszykowej dziewcząt i chłopców. W turnieju stanowiącym element cyklu międzyklasowych rozgrywek wzięło 10 drużyn chłopców i 5 drużyn dziewcząt.

Występ Cheereaderek.

Prezentacja multimedialna – Podsumowanie działań prowadzonych w ramach Planu Pracy Szkoły Promującej Zdrowie w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy w roku szkolnym 2011/2012. Priorytet: Walka z nałogami – Nikotynizm.

Konkurs wiedzy dotyczący szkodliwości palenia pt. PAPIEROS MÓWIĘ – NIE!. W konkursie wzięło udział 44 uczniów klas I, II i III naszego gimnazjum.

Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Małgorzata Andrysiak, p. Edyta Kowalska, p. Mirosław Andrysiak i p. Robert Kubiak, koordynator szkolnego zespołu Szkoły Promującej Zdrowie p. Karolina Mikołajewska oraz uczniowie klas I, II i III.

Przed społecznością naszego gimnazjum kolejne wyzwanie - starania o włączenie się do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

aut. Karolina Mikołajewska, fot. Anna Wasiak (II f)

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy