Wizyta Wiceministra Edukacji Narodowej

W czwartek 7 lutego gościliśmy w naszym gimnazjum Wiceministra Edukacji Narodowej – Pana Macieja Jakubowskiego. Okazją do spotkania była konferencja zorganizowana w naszej szkole na temat wysokiego odsetka sześciolatków, które rozpoczęły naukę w łęczyckich szkołach podstawowych. Oprócz przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej w spotkaniu udział wzięło ponad trzystu gości, a wśród nich Wojewoda Łódzki – Pani Jolanta Chełmińska, Łódzki Kurator Oświaty – Pan Jan Kamiński, Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza – Pan Wojciech Czaplij, Kierownik Referatu Oświaty – Pani Teresa Kawczyńska, samorządowcy z okolicznych miast, dyrektorzy szkół i nauczyciele. W trakcie trwania konferencji uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali również naszą szkołę. Nasi goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną, szkolną kronikę, gazetkę i ulotki informacyjne. Udało nam się również poprosić Pana Wiceministra o wspólne pamiątkowe zdjęcie wraz z naszymi uczniami i Panią Dyrektor – Wandą Lepczak. W organizacji konferencji pomagali przedstawiciele klasy II f, III e, Samorządu Uczniowskiego oraz nauczyciele naszego gimnazjum: dekoracja – Pani Renata Wasiak, obsługa multimedialna – Pan Łukasz Cybulski, nagłośnienie – Pan Jerzy Pawałowski. W organizację zaangażowani byli również pracownicy administracyjni, a nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Dyrektor – Wanda Lepczak.

aut. Łukasz Cybulski

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy

Kliknij, aby powiększyć fotkę.