Wycieczka do Warszawy - Stadion Narodowy i Muzeum Powstania Warszawskiego

6 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy Ia,c,e,b pojechali do Warszawy, aby podziwiać najnowszy obiekt stolicy, jakim jest Stadion Narodowy oraz poszerzyć wiedzę na temat dramatycznej historii naszego narodu w Muzeum Powstania Warszawskiego. Opiekunami grupy były panie: I. Baranowska, B. Kamińska, M. Południkiewicz, E. Sterlińska i M. Szałapska. Stadion Narodowy odwiedziliśmy jako pierwszy i już o godzinie 10.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie pod opieką przewodnika. Poruszaliśmy się Trasą Ekskluzywną, dzięki której mogliśmy poczuć się wyjątkowo, tak, jak czują się wyjątkowi goście tego obiektu. Poznaliśmy trasy, którymi poruszają się fani piłki w czasie meczu. Odwiedziliśmy również strefę VIP, weszliśmy do loży VIP i przekonaliśmy się, jaki jest z niej widok. Sprawdziliśmy, w jakich warunkach przebierają się piłkarze przed meczem oraz jak pracują dziennikarze w czasie imprez. Weszliśmy także na płytę boiska. Stadion wywarł na nas ogromne wrażenie, zrobiliśmy mnóstwo zdjęć, aby móc podzielić się wrażeniami, tym bardziej, że byliśmy pierwszą grupą z naszego gimnazjum, która dotarła do tego miejsca, nazywanego „naszym miejscem”. Muzeum Powstania Warszawskiego to niezwykłe muzeum, w którym czuje się odgłosy historii-dosłownie i w przenośni. Można posłuchać bijącego serca Warszawy, odgłosów powstania, dotknąć każdego eksponatu i zgromadzić materiały na temat każdego powstańczego dnia. Dzięki wizycie w muzeum uczniowie z pewnością poszerzyli swoją wiedzę historyczną i będą mogli wykorzystać ją na wielu lekcjach. To muzeum powinien odwiedzić każdy!

aut. Maria Szałapska

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy