Rozwój zainteresowań uczniów gimnazjum drogą do kariery

Projekt miał na celu zwiększenie zainteresowania uczniów gimnazjum dalszym kształceniem na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy i wprowadzenie nauczania metodą projektów do praktyki edukacyjnej gimnazjów.

Projekt był realizowany przez Ecorys Polska Sp.z o.o. i Wyższą Szkołę Pedagogiczną TWP w Warszawie we współpracy z Ecorys UK Limited i Ecorys International BV.

Był to projekt innowacyjny testujący. Realizacja działań projektowych, czyli testowanie produktu innowacyjnego, ma miejsce w województwie łódzkim. Rezultaty projektu były upowszechniane w całej Polsce.

Projekt trwał od 1 lipca 2010 do 31 grudnia 2013 roku.

W Polsce w tym projekcie uczestniczyło 40 szkół.

Metoda projektów przygotowuje do prezentacji własnego punktu widzenia, skutecznego porozumiewania się, publicznych wystąpień, efektywnego współdziałania w zespole, rozwiązywania problemów w twórczy sposób, rozwinięcie zainteresowań i umiejętności z zakresu nauk matematyczno - przyrodniczych i przedsiębiorczości, lepsze przygotowanie do dalszego kształcenia w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych i przedsiębiorczości.

Na terenie szkoły prowadzone były zajęcia dla gimnazjalistów w oparciu o Innowacyjny Program Zajęć Edukacyjnych.