Inkubator Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich

W naszym gimnazjum startuje właśnie kolejny projekt pod nazwą Inkubator Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich. Jego celem jest rozwój aktywności społecznej i obywatelskiej uczniów gimnazjów z województwa łódzkiego polegający na kształtowaniu umiejętności i zarządzania samodzielnymi przedsięwzięciami o charakterze społecznym, a tym samym budowanie odpowiedzialności za własne środowisko lokalne. Projekt realizowany jest w 18 gimnazjach z terenu województwa i obejmuje łącznie 540 uczniów i 54 nauczycieli.

Działania zrealizowane do tej pory w naszej szkole objęły warsztaty dla 4 nauczycieli oraz wybory do Młodzieżowych Grup Inicjatyw Obywatelskich. 6 uczniów z grupy MGIO – przyszłych liderów projektu to: Karolina Gajda, Julia Pawłowska, Aleksander Wojtera (IIe) oraz Izabela Klim, Julia Owczarek i Anna Wasiak (IIf). Młodzi liderzy wezmą następnie udział w 2-dniowym szkoleniu ICT dotyczącym m.in. tworzenia stron www oraz w 3-dniowych warsztatach nakierowanych na przygotowanie do pracy projektowej.

Projekt potrwa do III 2014r., jego realizatorem jest Towarzystwo Inicjatyw Europejskich w Łodzi oraz partnerzy – Stowarzyszenie Oświatowe Edukator i Central Bohemia Training Institute.

aut. Agnieszka Andryskowska, fot. Anna Wasiak (II f)

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy