Gimnazjaliści w pilotażowym projekcie Kształtowanie Przestrzeni

Uczniowie klasy II f pod opieką Pani Renaty Wasiak biorą udział w pilotażowym projekcie „Kształtowanie przestrzeni”. Ma on na celu przybliżenie młodzieży gimnazjalnej zawód architekta oraz poznanie architektury dawnej i współczesnej Łęczycy. W ramach projektu uczniowie poznają charakterystykę przestrzeni architektonicznej Łęczycy, funkcjonalność oraz estetykę budynków, zmiany w planowaniu i architekturze budynków od czasów średniowiecza po wiek XXI, nabywają umiejętności rysowania i konstruowania modeli budowli.

Projekt „Kształtowanie przestrzeni” stanowi element edukacji architektonicznej programu prowadzonego przez Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Koordynatorem merytorycznym projektu realizowanego przez uczniów naszego gimnazjum jest architekt, Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów, Pan Roman Wieszczek, a szczegółowe sprawozdania z zajęć można znaleźć pod adresem: www.izbaarchitektow.pl.

aut. Renata Wasiak

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy