Kształtowanie Przestrzeni

Projekt „Kształtowanie przestrzeni” stanowił element edukacji architektonicznej programu prowadzonego przez Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Miał on na celu przybliżenie młodzieży gimnazjalnej zawód architekta oraz poznanie architektury dawnej i współczesnej Łęczycy. W ramach projektu uczniowie poznali charakterystykę przestrzeni architektonicznej Łęczycy, funkcjonalność oraz estetykę budynków, zmiany w planowaniu i architekturze budynków od czasów średniowiecza po wiek XXI, nabyli umiejętności rysowania i konstruowania modeli budowli. Koordynatorem merytorycznym projektu realizowanego przez uczniów naszego gimnazjum był architekt, Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów, Pan Roman Wieszczek, a szczegółowe sprawozdania z zajęć można znaleźć pod adresem: www.izbaarchitektow.pl.