Wojewódzka Kampania Edukacyjna Dopalaczom mówimy STOP - wybieramy zdrowie.

Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa łódzkiego opracowała na lata 2013 - 2015 Wojewódzką Kampanię Edukacyjną " Dopalaczom mówimy STOP - wybieramy zdrowie ". Adresatami tej kampanii są uczniowie szkół gimnazjalnych województwa łódzkiego, ich rodzice, opiekunowie, środowisko szkolne. Celem kampanii jest obniżenie wśród uczniów tendencji do podejmowania ryzykownych zachowań generowanych przez grupę rówieśniczą prowadzących do sięgania po różnego rodzaju substancji psychoaktywnych. Kampanię objął swoim patronatem Wojewoda Łódzki.

Nasze gimnazjum zostało zgłoszone do wzięcia udziału w tej Kampanii. Przewodnicząca zespołu do spraw promocji zdrowia p. Beata Kamińska brała udział w szkoleniu dla szkolnych koordynatorów oraz pracowników pionu Oświaty Zdrowotnej. W naszej szkole zostaną przeprowadzone zajęcia warsztatowe dla uczniów na wybranej grupie gimnazjalistów oraz zajęcia warsztatowe adresowane dla rodziców.

aut. Beata Kamińska

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy