Samorząd szkolny kuźnią postaw obywatelskich

Nasze gimnazjum w październiku 2012 rozpoczęło współpracę z 10 szkołami w województwie łódzkim w ramach projektu „Samorząd szkolny kuźnią postaw obywatelskich”. Liderem w projekcie jest Międzynarodowe Centrum Partnerstwa w Krakowie, partnerem jest Stowarzyszenie Oświatowe Edukator. Celem projektu jest rozwój aktywności i postaw obywatelskich młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych województwa łódzkiego poprzez wspieranie liderów i członków samorządów uczniowskich oraz ich opiekunów a także podnoszenie wiedzy, kompetencji i umiejętności w realizacji inicjatyw lokalnych związanych z idea samorządności.

W ramach tego projektu w szkole odbyły się warsztaty dla członków samorządu szkolnego w których uczestniczyli członkowie samorządów klasowych z 1b, 1e, 1f, 2a, 2e oraz 2f. Przedstawiciele tych samorządów wraz z przedstawicielami z pozostałych szkół uczestniczyli także w zielonych warsztatach samorządności. W trakcie warsztatów uczniowie tworzyli strony WWW, uczyli się jak promować samorząd w Internecie, tworzyli gazetkę internetową a także zdobywali umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej, rozwiązywania problemów oraz planowania przedsięwzięć szkolnych. Projekt zakończy się w grudniu 2013 r.