Inkubator Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich

W Roku Szkolnym 2013/2014 kontynuujemy realizację projektu pod nazwą Inkubator Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich. Przypominamy, że celem projektu jest rozwój aktywności społecznej i obywatelskiej uczniów gimnazjów z województwa łódzkiego.W projekcie bierze udział 18 szkół i objętych jest 540 uczniów i 54 nauczycieli.

Projekt przewiduje działania w następującym zakresie:

My i nasza szkoła, np. zespoły samokształceniowe - Młodzieżowe Grupy Wsparcia.

My i nasze najbliższe środowisko, np. organizacja rozgrywek sportowych dla dzieci z osiedla, miejscowości (Młodzieżowy Klub Sportowy), działania wolontariacie dla osób niepełnosprawnych, podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony lokalnego środowiska, itp.

My i osoby starsze, np. działania wolontariacie na rzecz osób starszych, Klub Internetowy dla Babci i Dziadka, organizacja wieczorków spotkań ze wspomnieniami, itp.

Inne działania związane z inicjatywami obywatelskimi młodych.

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy