Ogromne zainteresowanie Dniem Otwartym naszej nowej Szkoły Podstawowej nr 1!

Dla nas każde dziecko jest nr 1! - to motto towarzyszyło szczególnemu wydarzeniu, którym 30 marca 2017 r. rozpoczęło się tworzenie historii Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Przygotowane na ten historyczny moment atrakcje Dnia Otwartego były pierwszą okazją dla przyszłych uczniów klas I do poczucia atmosfery szkoły, poznania nauczycieli i starszych kolegów, a przede wszystkim, do przeżycia fantastycznej przygody z nauką.

Stawiamy na jakość, świetną organizację, innowacje, a przede wszystkim wszechstronny rozwój najmłodszych łeczycan, podkreślali nauczyciele i dyrekcja „Jedynki”. Nad organizacją całości wydarzenia czuwali nauczyciele: Agnieszka Andryskowska, Aleksandra Nowakowska, Alicja Lisiecka oraz Łukasz Cybulski. Imprezę otworzyła dyrektor Wanda Lepczak, poprowadziła Aleksandra Nowakowska, a ofertę edukacyjną i plany organizacji nowej szkoły przedstawili: Alicja Lisiecka oraz Łukasz Cybulski.

Podróż, która potrwa 8 lat rozpoczęła się od debiutu teatralnego, gdy w przedstawieniu pt. „Widowisko Bajkowisko” zagrali ramię w ramię pedagodzy, uczniowie klas gimnazjalnych oraz pracownicy szkoły, a efekt artystyczny doceniono gromkimi brawami. Kolejne „przystanki” tej podróży wywoływały entuzjastyczne reakcje i wywoływały uśmiechy na twarzach najmłodszych.

Pokaz pt. „Co robi robot w JEDYNCE?” przygotowali Renata Wasiak i Łukasz Cybulski oraz uczniowie: Agata Mokrogulska, Krzysztof Kapłon, Bartosz Najman, Kinga Wasiak, Aleksandra Gomulak z klasy III b, Martyna Kowalska z III c oraz Magdalena Nowińska i Marta Ciołek z klasy III e. Przyszli uczniowie klas pierwszych poznali proces konstruowania robota podzielony na etapy -zbuduj robota, zaprogramuj go i sprawdź go w misji na Marsa.

Panie Justyna Domańska i Elżbieta Cichowska przygotowały rebusy i zgadywanki dla najmłodszych. Następnie pani Dorota Graczyk-Baranowska oraz uczennice: Zuzanna Kozajda, Zuzanna Kowalska i Paulina Stepnowska z klasy II b wyczarowały magię na mini lekcji chemii. „Burza w probówce” czy „czarowanie kolorami” to tylko przykłady przedstawionych doświadczeń. Quiz i zagadki w języku angielskim przygotowała p. Beata Topińska oraz Julia Idczak i Wiktoria Piskorska z klasy II b. Pokaz sztuki karate w wykonaniu podopiecznych trenera Zbigniewa Koconia.

Magdalena Mazur, Mikołaj Wenerski, Wojciech Durys z klasy II e oraz Katarzyna Antczak, Michał Andryskowski, Natalia Pachnowska i Julia Wojtczak z klasy I e przygotowali pod kiernunkiem p. Sławomiry Szlaskiej „matematyczne origami”, a grupa p. Karoliny Mikołajewskiej ¬ Małgorzata Różalska, Daria Batarowicz, Wiktoria Kacperek, Iga Trzeciak, Dorota Łukasiewicz, Marcin Mrowicki z klasy II d, Paweł Rybarczyk, Adam Piskorski z klasy II a - „witała wiosnę” i otwierała tajemnice skrzynki odkryć biologicznych przed zadowolonymi przedszkolakami.

Pani Beata Kamińska przygotowała pokaz doświadczeń fizycznych wraz z uczniami: Michałem Chmieleckim i Mateuszem Wiśniewskim z klasy II c, Martyną Pawlikowską, Natalią Niwińską i Jakubem Florczakiem z klasy II b.

Ogromną radość i dobrą zabawę przyniosły integracyjne zadania sportowo-ruchowe p. Edyty Kowalskiej i Małgorzaty Andrysiak z grupą cheerleaderek.

Na zakończenie tak interesującej podróży na przyszłych uczniów i ich rodziców czekały już magnesy z tarczą „Jedynki”, słodycze, a panie Katarzyna Brygier i Jolanta Kowalska przygotowały dla gości bogate menu degustacyjne szkolnej stołówki.

Pełen emocji i atrakcji dzień przebiegał w miłej atmosferze, a uśmiechnięci najmłodsi goście już nie mogą doczekać się 1 września. Do zobaczenia wkrótce!

Za reżyserię, scenografię i oprawę muzyczną spektaklu odpowiadały: Justyna Domańska, Marzena Chodkowska, Aleksandra Nowakowska, Karolina Mikołajewska, Beata Kamińśka oraz Robert Kubiak.

Obsada przedstawienia: Paweł Kopeć (Kot), Zbigniew Kocoń (Sportowiec), Kinga Kopka 1a (Dworzanin 1), Barbara Pietruszewska 3b (Dworzanin 2), Agnieszka Izydorczyk-Nowacka (Śpiąca Królewna), Beata Kamińska (Książę), Gabriela Przybysz 3b (Żaba), Mariola Południkiewicz (Ciotka), Bartosz Żemigała (Bocian), Krasnoludki: Natalia Pachnowska 1e, Katarzyna Antczak 1e, Julia Wojtczak 1e, Sebastian Pęgowski 1a, Jakub Kamiński 1a, Miłosz Modrzejewski 1a, Patryk Cieślak 1a, Natalia Jesionowska 1e (Królewna Śnieżka), Elżbieta Cichowska (Staruszka), Katarzyna Brygier (Kopciuszek), Beata Kordysiewicz (Wróżka), Eryk Owczarek 3c (Jaś), Gabriela Kaczmarek 3c (Małgosia).

Fotografia: Dominika Dobrowolska 3d
Kamera: Małgorzata Banasiak i Klaudia Steinberg 3b