Wakacyjny cykl zajęć z robotami

W naszej szkole rozpoczął się wakacyjny cykl zajęć z robotami. Za nami są już pierwsze z nich. Uczniowie konstruowali robota – tak zwanego line followera, który potrafi poruszać się po wyklejonej na powierzchni linii. Młodzież przy okazji poznała zasadę działania czujnika linii oraz zastosowanie tego typu robotów w praktyce.

Warto dodać, że scenariusz i relacja z zajęć zostanie opublikowana w prestiżowym, ogólnopolskim magazynie TIK w Edukacji, który opisuje zastosowanie nowoczesnych technologii w szkole na różnych etapach kształcenia.

W toku realizacji zajęć prowadzący nauczyciele – Łukasz Cybulski i Renata Wasiak po raz pierwszy wykorzystali specjalną matę edukacyjną, która zawiera kontrastowe powierzchnie i tory idealnie nadające się do testowania tego typu robotów.