Działalność ekologiczna

Szkolne Koło Biologiczne łączy młodzież, która chce poszerzać swoją wiedzę z zakresu biologii i ochrony środowiska naturalnego. Jeśli dostrzegasz piękno otaczającej Cię przyrody, rozumiesz potrzebę troski o Nasze środowisko i chcesz pogłębić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu biologii i ochrony środowiska przyłącz się do NAS.

Opiekunem Koła Ekologicznego jest p. Karolina Mikołajewska.

ZAPRASZAMY!

Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świat Polska – 2011

Dnia 16 września 2011 około 100 uczniów Naszej Szkoły wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świat Polska – 2011 pod hasłem: "Lasy to życie - chrońmy je”.

Akcją objęty był teren Parku Miejskiego.

Dodatkowo uczniowie klasy II B przygotowali informacje obrazujące idee akcji.

Czy moja miejscowość stanowi ekosystem o ustalonej równowadze ekologicznej?

Moja miejscowość, Łęczyca, położona jest w województwie łódzkim, na terenie powiatu łęczyckiego, jej obszar wynosi 8,95 km² z czego użytki rolne zajmują 58% tego obszaru, zaś użytki leśne tylko 0,1%. Łęczyca znajduje się na terenach nizinnych.

Czytaj więcej

Konspekt reportażu telewizyjnego o tematyce ekologicznej

Konspekt reportażu telewizyjnego o tematyce ekologicznej przygotowany przez trzech uczniów klasy IID pod opieką nauczyciela biologii p. Karoliny Mikołajewskiej. Konspekt stanowi prace konkursową międzynarodowego konkursu na filmowy reportaż Panasonic Kid Witness News, który po raz piąty organizowany jest w Polsce.

Czytaj więcej

Konkurs Zielona Agenda 2008

Jesienna edycja wojewódzkiego konkursu Zielona Agenda 2008 w Naszym gimnazjum została zapoczątkowana ogłoszeniem dnia 26 września szkolnego konkursu pt.: „Piękno Przyrody w Moim Mieście”.

Czytaj więcej